Najnovšie fotky

19.07.2014

Šafránová záhrada

Obytný projekt Šafránová záhrada predstavuje originálne bývanie v parku v centre Košíc. Projekt ponúka vlastné parkovanie, občiansku vybavenosť, dostupnosť verejnou dopravou a bezprostredný kontakt s kultúrou.

História projektu

Južná strana Moldavskej cesty sa v osemdesiatych rokoch 19. Storočia rozdeľovala v zlome domového radu, neďaleko továrne na škrob postavenej v roku 1864. Na mieste úzkej prieluky, ktorou odtekal malý potôčik, vznikla Šafránová (Zborovská) ulica. Komunikačne prepojila priliehajúcu časť mesta s rozľahlými lúkami na juhu, ktorým sa hovorilo Šafránová záhrada.

  • Počet bytov: 75
  • Začiatok predaja bytov: marec 2012
  • Začiatok výstavby: máj 2012
  • Termín ukončenia výstavby: október 2013

Odvetraná fasáda od nemeckého výrobcu Alucobond typu Alucobond A2 je vďaka špeciálnej povrchovej úprave a kombinácii hliníka s keramickými vláknami odolná voči vplyvom počasia počas niekoľkých dekád. Protipožiarna odolnosť dosahuje typ A2.
Kompozitný systém spolu s tepelnou izoláciou z minerálnych vlákien a obvodovým plášťom z keramických tvaroviek dosahuje tlmenie hluku až na úrovni 55 dB, čo zaručuje absolútny užívateľský komfort.

Vďaka fasáde Alucobond, v kombinácii s riešením kúrenia v podobe individuálnych výmenníkových bytových staníc od renomovaného výrobcu s referenciami po celom svete, Danfoss a vysokokvalitným hliníkovým oknám s izolačným dvojsklom, projekt Šafranová Záhrada plánuje priniesť svojím zákazníkom energetický typ B. Tento typ energetického certifikátu by mal zaradiť projekt medzi nízkoenergetické stavby.

Výťahy Schindler 3300 sú jednými z najtichších a najúspornejších výťahov na trhu.

V spoločných priestoroch ako chodbách a schodištiach používame veľkoformátové zlinuté dlažby typu gres porcellanato s hrúbkou 10 mm od renomovaných európskych výrobcov s adekvátnymi protišmykovými vlastnosťami (min R9) a vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu (min PEI5).

Vnútorné priečky sú zo sadových tvaroviek hrúbky 100 mm. Tento 100 % organický materiál od výrobcu Gessi Roccastrada dosahuje v porovnaní s klasickými materiálmi vyššie termálno-akustické (38 DB pri 500 Hz) a protipožiarne hodnoty (Euroclass A1). HYDRO úprava tohoto materiálu s veľmi nízkym stupňom nasiakavosti je použitá v kúpelňach.

Podzemná garáž, vnútorné spoločné a okolie budovy monitorované digitálnym IP kamerovým systémom Samsung.

Zásuvky a vypínače od svetového výrobcu Legrand.
Domáci farebný video-vrátnik Legrand bticino spolu s elektronickým kľúčom zabezpečí Váš komfort a bezpečnosť.

Kontakt

YouTube: Tibino113

Naše projekty: