Najnovšie fotky

22.08.2014

Rekonštrukcia železničnej stanice

Zmluva o projekte revitalizácie železničnej stanice Košice bola podpísaná vo februári 2011. Úrad pre reguláciu železničnej dopravy vydal stavebné povolenie, ktoré nadobudlo účinnosť v júli 2011. Stavba môže začať následne na to, predpokladaný termín je koniec júla, prvá polovica augusta. (Odovzdanie staveniska v prijímacej budove by malo byť - 18. 8. 2011.)
Stavba je rozdelená na 3 etapy, skončiť by mala 26 mesiacov po začatí prác.
Zmluva je podpísaná na sumu 2 800 000 €. Celá investícia do rekonštrukcie žst. Košice bude z externého zdroja - prostriedky poskytne súkromný partner, pričom vložené investície sa stávajú majetkom štátu v správe ŽSR. ŽSR vstupujú do tohto projektu bez vynaloženia finančných prostriedkov, ale formou poskytnutia užívacích práv investorovi ku komerčným nebytovým priestorom v stanici na dobu určitú.

  • Druhá etapa revitalizácie staničnej budovy ŽST Košice zahŕňa:
  • vstupnú halu,
  • prevádzkové priestory,
  • komerčné priestory (bez výškovej budovy) 

Rekonštrukčné práce budú zahŕňať komplexnú modernizáciu priestorov (od výmeny elektroinštalácie, ústredného vykurovania, vzduchotechniky, zdravotechnických inštalácií, presklenia, strešnej krytiny, schodiska až po opravu fasády a iné stavebné práce) a rozšírenie prístavby.

Kompletná rekonštrukcia budovy železnicnej stanice prebehne po skončení Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Priestor pred košickou stanicou upravia | korzar.sk 17.03.2011

Opravu košickej stanice chcú začať tento rok | korzar.sk 20.01.2011

Steel aréna

Atmosféra MS 2011

Zápas SVK-RUS

Zápas SVK-CZE

Kontakt

YouTube: Tibino113

Naše projekty: